0 216 606 24 72
trnlen
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kadın Özel ve Makam Şoförü Eğitimi

KADIN MAKAM ŞOFÖRÜ ve ÖZEL ŞOFÖR EĞİTİMİ

Günümüzde kadın istihdamı her alanda artmaya devam etmekle birlikte kadın eli değen tüm alanlar renkleniyor, güzelleşiyor. Türkiye’de ilk ve tek kadın makam şoförü ve kadın özel şoför eğitimleri gerçekleştirerek kadın şoför istihdamına destek oluyoruz.

Profesyonel Sürüş Teknikleri diğer adıyla Makam Şoförlüğü Eğitimi, eğitimi Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Emniyet Genel Müdürlüğü, Özel ve Kamu Bankaları Şoförleri, Aile Şoförleri, Özel Şoförler, Şirket yöneticileri ve CEO şoförleri gibi kişilerin alması gereken, en kapsamlı eğitimdir.

Özel şoför eğitimi ve makam şoförü eğitimi olarak da adlandırılan Profesyonel Sürüş Teknikleri eğitimi içerisinde;

  • Güvenli Sürüş Teknikleri
  • İleri Sürüş Teknikleri
  • Vip Sürüş Teknikleri
  • Anti Terör Sürüş Teknikleri
  • Ekonomik Sürüş Teknikleri
  • Profesyonel Sürüş Teknikleri

Eğitimi olmak üzere 6 farklı eğitim modülünü barındırır.

Profesyonel Sürüş Teknikleri eğitimine katılan kişiler bu 6 eğitimi kapsayan E-devlet ve Üniversite onaylı sertifikayı almaya hak kazanırlar.

Makam Şoförü Eğitimi Fotoğrafları
Eğitim Çıktıları

Sürücülerin; defansif sürüş teknikleri ve ileri sürüş teknikleri ile güvenli araç kullanmaları ve oluşabilecek olumsuz durumlar karşısında doğru tepkiler verecek becerileri kazanması

Vip sürüş teknikleri kapsamında makam şoförlüğü, özel şoförlük ya da aile şoförlüğü mesleğinin gerekliliklerini kavraması

Araç içerisinde makam ve yolcularla iletişim, giyim kuralları, hijyen, güvenlik, kapı açma ve karşılama gibi detaylar ve protokollerle ilgili bilgi kazanımı

Makamı doğru temsil ve mesleğin gereklilikleri hakkında bilgi kazanımı

Profesyonel Sürüş Eğitimi ne kadar sürer?

Profesyonel sürüş teknikleri eğitimi,

1 gün uzaktan eğitim teorik
1 gün birebir pratik eğitim şeklinde 2 gün
ya da yoğun program ile 1 gün birebir teorik ve pratik eğitim olacak şekilde gerçekleşir.

Makam Şoförlüğü Eğitimi Aracı

Profesyonel sürüş eğitiminin uygulama bölümünde ilk olarak Skidcar adı verilen özel donanımlı bir eğitim aracı kullanılır. Bu eğitim aracı kaygan zeminlerde araç kullanımı, viraj hakimiyeti, kayma ve savrulma, yağmurlu, karlı ve buzlu zeminlerde araç kullanımını simule eder.

Eğitimde katılımcıların kendi araçlarıyla (ya da kurum aracıyla) yapmaları gereken slalom, fren, manevra tekniklerini içeren diğer parkurlar da vardır. Bu eğitime katılımcının aracı ile katılması zorunludur.

Eğitim Yeri

İleri Sürüş Teknikleri eğitimleri özel donanımlı aracımız ve katılımcı araçlarıyla trafiğe kapalı eğitim alanında gerçekleşir. Bu yüzden uygulamalı eğitimlerimiz yalnızca İstanbul’da bulunan eğitim alanımızda gerçekleşir. Merkez ofisimiz İstanbul Kartal’da, eğitim alanımız ise Tuzla’da yer almaktadır.

İstanbul dışında yaşayan ve eğitim için İstanbul’a seyahat edemeyen katılımcılar elearning platformumuzdan bulunduğu şehirden uzaktan eğitime bağlanarak, katılım belgesine sahip olabilirler.

İleri Sürüş Teknikleri Sertifikası

Makam şoförü eğitimi sonunda Profesyonel Sürüş Teknikleri sertifikası aynı gün içerisinde basılarak teslim edilir. Bu sertifikada Güvenli ve Defansif Sürüş Teknikleri, İleri Sürüş Teknikleri, Vip Sürüş Teknikleri, Anti Terör Sürüş Teknikleri, Ekonomik Sürüş Teknikleri ve Profesyonel Sürüş Teknikleri dahildir. Buna ek olarak edevlet onaylı sertifikanız onaya gönderilerek sisteme işlenir, edevlet üzerinden görünür hale gelir.

Uzaktan eğitimlerde eğitim sonunda, aynı gün email adresinize dijital sertifikanız gönderilerek basılı sertifikanız da kargoya verilir.